יום שלישי, 17 בנובמבר 2015

בגידה כעילה לגירושין

www.balaslaw.co.il

תביעה לגירושין שעילתם היא בגידה של אחד מבני הזוג אינה תביעת גירושין רגילה, והיחס של בית הדין אליה הוא אחר. בתביעת גירושין שעילתם היא בגידה ישנה חשיבות מכרעת אך יותר מהרגיל למי מגיש את התביעה ובאיזה בית דין היא מוגשת. עורך הדין לגירושין יעקב בלס מרחיב.זה לא יהיה פשוט

גירושין כתוצאה מבגידת אחד בני הזוג אינם מקרה נדיר, לצערנו, והליך הגירושים במקרה כזה עשוי להיות מסובך מעט יותר מהרגיל, כיוון שלהפרת אמון כזו יש השלכות לא מעטות. עורך דין לגירושין יכול להקל עליכם במידה רבה את ההתנהלות מול בני הזוג. אם מדובר באישה שבגדה בבעלה, עשוי בית הדין הרבני לשלול ממנה תשלום דמי מזונות וזכויות אחרות, ואם מדובר בגבר הוא עשוי להיות מחויבת בתשלומים המקסימליים האפשריים, כולל תשלום הסכום המצוין בכתובה. בבית הדין הרבני בדרך כלל היחס לבגידה של גבר הוא סלחני יותר. יחסו של בית הדין הרבני לבגידה אינו זהה ליחסו של בית המשפט לענייני משפחה, וכדאי לשקול היטב באיזה בית דין להגיש את תביעת הגירושין.

בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה  

בית הדין הרבני ובית הדין לענייני משפחה זהים בסמכויותיהם לדון בענייני משפחה, אך נבדלים זה מזה בגישתם כלפי המחלוקות השונות, בעיקר לאלה המגיעות עם הגירושין. בית הדין הרבני נסמך, כמובן, על ההלכה היהודית, ומעדיף באופן מסורתי את הצד הגברי, אם כי ראוי לציין שמדובר בהכללה ולא תמיד זה כך. בית המשפט לענייני משפחה הוא ליברלי ומודרני יותר, ותפיסתו הבסיסית שוויונית יותר. כשמדובר בבגידה עדיף לאישה להגיש את התביעה בבית המשפט לענייני משפחה בין אם מדובר בבגידה שלה ובין אם מדובר בבגידה של בעלה, מהסיבות שכבר ציינו. כדאי לדעת שאם התביעה הוגשה בבית דין אחד, יהיה קשה עד בלתי אפשרי להעבירה לבית הדין השני.

ראיות לבגידה 

כשמדובר בגירושין בשל בגידה הוכחתה היא קריטית. בבית הדין הרבני, אם הגבר מוכיח את בגידת האישה, או אפילו מראה כי התנהגותה אינה נאותה כפי המצופה מאישה נשואה, היא עשויה לאבד זכויות כלכליות רבות, בעוד הוכחה לבגידת הגבר לא בטוח שתניב "עונש" כלשהו. בבית המשפט לענייני משפחה, לעומת זאת, אין מקילים ראש בבגידה משני הצדדים, וכאשר ישנן ראיות מוצקות לבגידה ההליך יכול להסתיים מהר יותר, תוך מיצוי הזכויות המגיעות לצד הנפגע, והכלת חוקי חלוקת הממון על הבסיס השוויוני של הלכת השיתוף וטובת הילדים. כך או כך, גשו להתייעץ עם עורך דין לגירושין והגישו את התביעה בבית המשפט שיהיה טוב לכם יותר.
 

תגובה 1:

  1. חברים של יום טוב, קוראים לי אנטוניו לורה מישראל, אני רופאה במקצועי מנתח, אני בת 45, קרא בעיון את עדות חיי האמיתית כיצד החזרתי את האהבה לשעבר תוך יומיים של נרות נתח אהבה איות תפילה, יש לי כוונות טובות לחלוק את החדשות הטובות כאן כי אני יודע שמידע זה יעזור למישהו שקורא את זה כרגע לרפא לב שבור ולהשיב יחסי אהבה אבודים תוך יומיים. הסטוי שלי אולי דומה, הייתי נשוי לאנטוניו ארבע שנים, בחודש שעבר הוא נפרד ממני, עשיתי הכל כדי להחזיר אותו לאהוב אותי, אבל כל מה שעשיתי היה לשווא, רציתי שהוא כל כך יחזור כי היה לנו שני ילדים קטנים יחד ואני כל כך אוהבת אותו שאני לא יכולה לחיות בלעדיו, שאלתי אותו עם הכל, הבטחתי אבל הוא סירב. הסברתי את הבעיה שלי לעמיתי בעבודה, היא החברה הטובה שלי והיא ייעצה לי ליצור קשר עם מגהץ איות אהבה שיכול לעזור לי לאיית אהבה, אבל אני מהסוג שלעולם לא חשב שחלק מאיות אהבה קיים או יכול לעבוד, לא הייתה לי ברירה אלא לנסות, שלחתי בדוא"ל את כתובת הדוא"ל ליצירת קשר עם ערוץ האיות שהיא נתנה לי וכמה מוניטות אחרי שקיבלתי תגובה. ד"ר אדודווה אמר לי שהוא יכול לעזור לי להחזיר את בעלי, זה היה אין בעיה שהכל יהיה בסדר לפני שלושה ימי עבודה, עקבתי בקפידה אחר כל ההוראות שלו על מה לעשות בביתי במהלך תפילת איות אהבה באמצע הלילה. אודודואה השיק חלק לאיות של כתיב אהבה ובאופן מפתיע כבר היום השני היה בסביבות השעה 06:00. בן זוגי לאהוב של בעלי התקשר אליי בטלפון הנייד שלי, הייתי כל כך מופתע כי בעלי סירב להתקשר אליי ולא שלח לי טקסט בשלושת השבועות האחרונים, פתאום הוא התקשר להתנצל בפני והוא אמר שהוא יחזור הביתה לבקר אותי והילדים שלי בקרוב. מאז אותו היום הראשון שהוא התקשר אליי, הוא התקשר אלי והתקשר אלי כל יום, היום הוא התקשר לענתי לשיחת הטלפון והוא אמר שוב שהוא כל כך מצטער על כל מה שקרה שהוא רצה שאסלח ואחזור אליו כבן זוג אהבה, שהוא כל כך אוהב אותי. אני כל כך שמח ועד היום התחלנו לחיות יחד באושר כמשפחה אחת. תודתי העמוקה עוברת לד"ר אודודואה על כוחותיו המחוננים להחזיר את הנישואין השבורים ולהחזיר בן זוג לאהבה לשעבר תוך יומיים אהבה לאיות תפילה שעובדת. אני ממליץ עליו בכנות לכל מי שמחפש שיקום אהבה דחוף (dr.oduduwaspellcaster@gmail.com)

    השבמחק